Transport: samolot Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 8 Linie lotnicze: TAP Portugal
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Portugalia – państwo położone w zachodniej części Europy Południowej z dostępem do Oceanu Atlantyckiego. Należą do niego dwa archipelagi – Azory oraz Madera. Stolicą Portugalii jest Lizbona. Kraj ten stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Słynie z wybornych winnic oraz słynnych zabytków architektury. Ze względu na znajdujące się Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przybywa tutaj również wielu pielgrzymów.

 

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Fatima

Bazylika Fatimska
źródło: pixabay.com

Ośrodek kultu maryjnego oraz miejsce przybywania wielu pielgrzymów. Miasto znane głównie z objawień przez trzech pastuszków: Łucję, Hiacyntę i Franciszka, które miały miejsce w od 1912 roku. Podczas tych objawień Matka Boża przekazała dzieciom trzy Tajemnice Fatimskie. W celu upamiętnienia tych wydarzeń zostało wzniesione Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

 


 

Alcobaca

Alcobaca
źródło: pixabay.com

Miejscowość znajdująca się w zachodniej części Portugalii. Znajduje się tutaj opactwo cystersów, klasztor pochodzący z 1153 roku powołany przez pierwszego króla Portugalii, Alfonsa I Zdobywcę. Na przestrzeni stuleci kompleks był stale rozbudowywany. Jako pierwszy był wybudowany w 1178 roku kościół, który stanowi największy kościół gotycki w tym kraju.

 

 

Czas trwania przelotu ok. 4,5h
Waluta i płatności [EUR] Euro € (1 € = 100 eurocentów)
Strefa czasowa UTC 0 – zima
UTC +1 – lato
(-1 w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Dowód osobisty lub paszport (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Portugalski (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w miesiącach luty – listopad:

 • dzień: 17° – 28°
 • noc: 8° – 17°
Informacje dodatkowe

Fatima - Aljustrel - Lizbona - Santiago de Compostela - Braga - Porto - Tomar - Nazare - Ocean Atlantycki - Obidos - Alcobaca - Batalha


 

Plan ramowy

1. Dzień

Przelot: Warszawa – Fatima

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (lotnisko Chopina) o godz. 10.55. Odprawa celno-bagażowa. Wylot do Lizbony o godz. 12:55. Przylot do Lizbony o godz. 16:00. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień

Fatima - Aljustrel

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie FATIMY - miejsca objawień Matki Bożej, między innymi: Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Następnie przejście drogą krzyżową zwaną "drogą pastuszków", miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço prowadzącą w kierunku Aljustrel. Następnie spacer po miasteczku ALJUSTREL skąd pochodzili pastuszkowie Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień

Lizbona

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii: Torre del Belem, Klasztor Hieronimitów, Katedra, Kościół św. Antoniego, Kościół św. Łucji, Kościół Dominikanów, Plac Rossio. Powrót do hotelu w Fatimie na obiadokolację oraz nocleg.

4. Dzień

Santiago de Campostela (Hiszpania)

Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CAMPOSTELA w Hiszpanii. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba z grobem Świętego. Spacer po Starym Mieście, które prawie w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolice Bragi na obiadokolację oraz nocleg.

5. Dzień

Braga - Porto

Śniadanie. Przejazd do BRAGI – "religijnej stolicy Portugalii". W Bradze znajduje się sanktuarium Dobrego Jezusa, które jest imponującą budowlą barokową, zasługującą na to określenie dzięki majestatycznym schodom wiodącym do kościoła położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do PORTO. Jest to drugie pod względem wielkości i roli gospodarczej miasto Portugalii. Porto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Stara dzielnica Ribeira (Wybrzeże) wciąż daje nam wyobrażenie o starym miasteczku, jakim Porto było na początku swojej historii. Przerwa na degustację wina w jednej z piwnic Porto. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w Fatimie.

6. Dzień

Tomar - Nazare - Ocean Atlantycki

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do TOMAR i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Kolejno do NAZARE - miejscowości wypoczynkowej nad OCEANEM ATLANTYCKIM - czas na krótki odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7. Dzień

Obidos - Alcobaca - Batalha

Śniadanie. Przejazd do OBIDOS to maleńkie, zwarte miasteczko. Uliczki skąpane w kwiatach, budynki pomalowane w kolorach żółtym, niebieskim i białym, sklepiki, restauracje, kościoły i zamek. Następnie ALCOBACA - opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Kolejno przejazd do miasteczka BATALHA – opactwa i klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień

Przelot: Lizbona – Warszawa. Zakończenie pielgrzymki.

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa celno-bagażowa od godz. 11:15. Wylot do Warszawy o godz. 13:15. Przylot do Warszawy (Lotnisko Chopina) o godz. 18:15. Zakończenie pielgrzymki.

 • przelot samolotem na trasie Warszawa (Chopina) – Lizbona – Warszawa (Chopina)
 • zakwaterowanie w hotelach 3*: 6 noclegów w Fatimie, 1 nocleg w okolicy Bragi, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: 7 obiadokolacji, 7 śniadań
 • opieka pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (40.000 EUR), NNW (15.000 zł), bagażu (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać 120 €/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy, opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name 18.09 - 25.09
  Rozpoczęcie czwartek 05/08/2021
  Zakończenie czwartek 05/08/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 3.290 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +
 • Pricing Name 25.09 - 02.10
  Rozpoczęcie czwartek 05/08/2021
  Zakończenie czwartek 05/08/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 3.260 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +