Transport: samolot Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 9
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Lourdes - Saragossa - Montserrat - Lloret de Mar - Tossa de Mar - Barcelona


 

Plan ramowy

1. Dzień

Lourdes

Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 05:00. Odprawa celno-bagażowa. Wylot z Krakowa do Lourdes o godz. 07:05 Przylot na lotnisko w Lourdes o godz. 09:50. Transfer do hotelu w LOURDES. Zakwaterowanie. Zapoznanie się z miejscem związanym z życiem św. Bernadety Soubirous: młyn de Boly - dom rodziny Soubirous, kościół parafialny. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w Procesji Różańcowej. Nocleg.

2. Dzień

Lourdes

Śniadanie. Pobyt w LOURDES. Dalsze zwiedzanie LOURDES: Grota Massabielle, Bazylika Różańcowa, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, podziemna bazylika Piusa X. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień

Saragossa

Śniadanie. Przejazd do SARAGOSSY. Zwiedzanie SARAGOSSY: Bazylika katedralna Nuestra Señora del Pilar - największa świątynia barokowa w Hiszpanii oraz jedna z najważniejszych świątyń w kraju. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja - żyjąca wówczas w Jerozolimie - objawiła się św. Jakubowi Apostołowi, Katedra del Salvador - budowlę charakteryzuje wiele stylów architektonicznych, od romańskiego i gotyku, poprzez renesans, aż do baroku z wpływami mauretańskimi, El Palacio de La Aljafería - jest najokazalszym obiektem mauretańskim poza granicami Andaluzji. Przejazd do hotelu w okolice Saragossy. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień

Montserrat - Lloret de Mar

Śniadanie. Przejazd do MONTSERRAT. Zwiedzanie Sanktuarium "Czarnej Madonny". Następnie przejazd do hotelu w LLORET de MAR (Hiszpania) na Wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień

Tossa de Mar

Śniadanie. Rejs statkiem turystycznym do TOSSY de MAR, miasta, które przed wiekami założyli Rzymianie. Najstarszą częścią miasta jest Vila Vella, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji Tossa de Mar imponujący średniowieczny mur, zbudowany między XII i XIII wiekiem. Mur składa się z kilku wież, główna wieża to Torre d'en Jonas, która góruję nad zatoką ze wspaniałym widokiem na błękitne morze, plaże, otaczające góry i miasto. Na terenie Vila Vella znajduje się 80 domów z naturalnego kamienia, większość z nich jest do dzisiaj zamieszkała. Ponad zabudowaniami znajdują się ruiny XV-wiecznego gotyckiego kościoła Església Vela Sant Vincenç. Następnie przejazd do Bodegi na degustację miejscowych win i serów z możliwością zakupów. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

6. Dzień

Barcelona

Śniadanie. Przejazd do BARCELONY. Zwiedzanie stolicy Katalonii, BARCELONY, m.in.: Montjuic (obiekty olimpijskie), Casa Mila - słynny dom z falującą fasadą i Park Guell - jedno z najsłynniejszych dzieł Gaudiego, Sagrada Familia (kościół św. Rodziny wg projektu Gaudiego - najsłynniejszy zabytek Barcelony), spacer ulicami zabytkowego centrum: Las Ramblas - najsłynniejsza aleja Barcelony, pomnik Kolumba, Barrio Gotico, katedra św. Eulalii. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

7. Dzień

Lloret de Mar - plażowanie

Śniadanie. Całodzienny pobyt w LLORET DE MAR. Zażywanie kąpieli wodnych i słonecznych. Obiadokolacja oraz nocleg.

8. Dzień

Lloret de Mar - plażowanie

Śniadanie. Całodzienny pobyt w LLORET DE MAR. Zażywanie kąpieli wodnych i słonecznych. Obiadokolacja oraz nocleg.

9. Dzień

Lloret de Mar - Barcelona - Katowice. Zakończenie pielgrzymki.

Śniadanie. Czas wolny na ostatnie zakupy oraz spacer po Lloret de Mar. Obiad w hotelu. Przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa celno-bagażowa od godz. 16:00. Wylot do Krakowa o godz. 18:00. Przylot na lotnisko Katowice-Pyrzowice o godz. 20:50. Zakończenie pielgrzymki.

 • Przelot samolotem na trasie: Kraków – Lourdes oraz Barcelona – Katowice (Pyrzowice)
 • Poruszanie się hiszpańskim autokarem w trakcie zwiedzania
 • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-3 osobowe z łazienkami 
 • Wyżywienie: 8 obiadokolacji + 8 śniadań
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (30.000 €), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 130 €/os. Kwota ta obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, opłatę klimatyczną, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji oraz przejazdu na lotnisko. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 180 €.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie niedziela 05/12/2021
  Zakończenie niedziela 05/12/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 3.200 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +