Transport: Samolot Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań Zakwaterowanie: Hotele *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: Rayanair Ilość dni: 8
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz pliki
Please wait...

GRECJA – pielgrzymka „Śladami św. Pawła”

1.Dzień
Spotkanie uczestników pielgrzymki na lotnisko we Wrocławiu na dwie godziny przed wylotem. Odprawa celno-bagażowa, przelot na trasie: Wrocław - Ateny. Przylot do Aten. Zwiedzimy stolicę Grecji, m. innymi: Stadion Olimpijski Kalimarmaro (z zewnątrz). Wzgórze Akropolis – Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike. Spacer do Areopagu, gdzie św. Paweł wygłosił kazanie „O nieznanym Bogu” izyskał pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę. Zmiana warty Evzonów – dzisiejszych „rycerzy greckich” przed budynkiem Parlamentu.Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w Tolo.

2.Dzień
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

3.Dzień
Śniadanie. Przejazd do Nafplio – urokliwego miasteczka, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Następnie wizyta w Mykenach – twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacem i Grobem Agamemnona. Kolejno przejazd do Koryntu, gdzie nauczał św. Paweł i gdzie powstały apostolskie „Listy do Koryntian”. Wykopaliska archeologiczne: Forum, Świątynia Apollona. Przejazd do hotelu w Delfach na obiadokolację oraz nocleg.

4.Dzień
Śniadanie. Wizyta w starożytnych Delfach –zwiedzanie: Okręg Apollona, Marmara, Muzeum Delfickie w miejscu sanktuarium Apolla, znanego z przepowiedni Pytii. Przejazd na górę Helikon, do Ossios Lukas – X- wiecznego klasztoru pod wezwaniem św. Łukasza, jednej najokazalszych i najważniejszych świątyń średniowiecznej Grecji. Przejazd do hotelu w Kalambace. Obiadokolacja. Nocleg.

5.Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Freski, ikony i inne elementy charakterystyczne dla wystroju kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do Werii, które św. Paweł odwiedził podczas swej drugiej podróży misyjnej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Salonik.

6.Dzień
Śniadanie. Przejazd do Salonik. Zwiedzanie Salonik jednej z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie. Nawiedzenie kościoła św. Demetriusza – patrona miasta, Łuk Galeriusza, Rotunda, rzymska Agora, Biała Wieża. Następnie przejazd w okolice Olimpu i wjazd na zbocza –punkt widokowy Olimpu – spacer wzdłuż wąwozu rzeki Enipeas. Wizyta w Litohoro – uroczym miasteczku usytuowanym u podnóża Olimpu. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.

7.Dzień
Śniadanie. Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych w kierunku portu Achillon. Rejs statkiem na Wyspę Skiathos. Podczas rejsu podziwianie malowniczych krajobrazów mitologicznego Półwyspu Pelion i Wyspy Eubea. Postój w stolicy wyspy –porcie Skiathos, zwiedzanie zabudowanego białymi domkami z niebieskimi okiennicami miasta, wizyta w kościele Agios Nicolais. Spacer po urokliwych zakątkach portu. Dalszy rejs do jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie Koukounaries ze złotym piaskiem, otoczona lasem sosnowym. Czas wolny na plażowanie oraz kąpiele w krystalicznej wodzie. Rejs powrotny na ląd. Przejazd na późną obiadokolację oraz nocleg do hotelu w okolice Aten.

8.Dzień
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Atenach. Odprawa celno-bagażowa. Przelot samolotem na trasie Ateny – Wrocław. Przylot do Wrocławia. Zakończenie pielgrzymki.

 

- Przelot na trasie: Wrocław- Ateny- Wrocław

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-3 osobowe z łazienkami 

- Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań 

- Pilot na trasie przelotu oraz w trakcie pobytu w Grecji 

- Przewodnik miejscowy w miejscach, gdzie nie może oprowadzać pilot 

- Autokar grecki w trakcie trwania pielgrzymki (klimatyzacja, dvd, brak WC – częste postoje w trakcie jazdy)

- Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (40.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe), obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo należy posiadać kwotę 210 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, parkingi, opłaty za miejscowych przewodników, taksy klimatyczne, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji, przejazdu autokarem na lotnisko we Wrocławiu i powrotu z Wrocławia. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 160 Euro.