Transport: Samolot Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji Zakwaterowanie: Hotel ***/**** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: Wizzair Ilość dni: 8
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

GRUZJA  Klasyczna Gruzja

1.Dzień  Warszawa – Istambuł - Tbilisi
Wylot z Warszawy o godzinie 19:05. Przylot do Istambułu o godz. 22:40. Wylot z Istambułu do Tbilisi o godz.23:55

2.Dzień  Tbilisi – City Tour
Lądowanie na lotnisku w Tbilisi o godz. 03:10 nad ranem. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek w hotelu w Tbilisi. Następnie śniadanie. Po s niadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji - TBILISI CITY TOUR: świątynia Metechi z XIII w. leżąca na skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; Wizyta w katedrze Sioni (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb - krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki kto rej Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Przejazd Aleją Rustawelego. Uroczysta powitalna kolacja wraz pokazem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

3.Dzień  Tbilisi – Mtskheta - Kazbegi (Gergeti) - Guadari
S niadanie. Po śniadaniu przejazd do MTSKHETY: pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Odwiedzimy katedrę Swetitskhoveli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władco w Gruzji  według legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Przejazd do KAZBEGI. Wycieczka samochodami terenowy- mi przez piękne doliny i lasy do XIV-wiecznego kościoła GERGETI p.w. Świętej Trójcy, leżącego ponad wioską Stephantsminda, na wysokości 2170 m n.p.m. Przy sprzyjającej pogodzie, można ujrzeć Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Zwiedzimy również Monastyr DŻWARI. Przejazd do Guadari. Obiadokolacja oraz nocleg.

4.Dzień  Guadari- Ananuri – Uplistsikhe - Akhaltsikhe
S niadanie. Po s niadaniu przejazd i zwiedzanie twierdzy ANANURI. (XVII w.). Przejazd do UPLISTSIKHE – pozostałości starożytnego miasta z VII w. p.n.e., wykutego w skalnych grotach. Leży ono w pobliżu miasta Gori. Do XII wieku Uplistsikhe było centrum azjatyckiego handlu, gdzie zatrzymywały się karawany podążające Jedwabnym Szlakiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Akhaltsikhe.

5.Dzień  Akhaltsikhe - Wardzia - Kutaisi
niadanie. Po śniadaniu przejazd do AKHALTSIKHE, gdzie zobaczymy imponującą fortecę Rabati (muzeum etnograficzne w fortecy nieczynne w poniedziałki). Następnie przejazd do miasta skalnego WARDZIA, unikalnego miasta wykutego w skale w XII wieku. Rozciąga się ono na długości pół kilometra wzdłuż rzeki Mtkwari. W kompleksie zachowały się pomieszczenia mieszkalne, kapliczki, piwnice na wino oraz liczne tunele. Zwiedzanie jaskini, gdzie mieści się niewielki monastyr zajmowany przez 6 mnichów. Przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja oraz nocleg.

6.Dzień  Kutaisi – Bagrati – Gelati – Batumi
Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie katedry BAGRATI (pod ochroną UNESCO) z XI wieku. Przejazd do klasztoru GELATI (pod ochroną UNESCO) z akademią, założoną przez jednego z najwybitniejszych królów Gruzji, Dawida Budowniczego (1089–1125). Podziwianie unikalnych fresko w przedstawiających świętych i gruzińskich władców. Tuż za głównym wejściem do katedry znajduje się grób króla Dawida Budowniczego. Przejazd do Batumi. Obiadokolacja oraz nocleg.

7.Dzień  Batumi
Śniadanie. Po śniadaniu czas wolny na zakup pamiątek oraz wypoczynek. Obiadokolacja oraz nocleg w Batumi.

8.Dzień  Batumi – Tbilisi
Śniadanie. Po śniadaniu krótkie zwiedzanie BATUMI – spacer nadmorską promenadą. Najważniejszymi zabytkami są turecki meczet, kościół katolicki, kamienice itd. Atmosferę miasta podkreślają liczne kawiarnie, oferujące turecką kawę.  Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

9.Dzień  Tbilisi – Istambuł - Warszawa
Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot o godzinie 05:20. Przelot na trasie: Tbilisi - Istambuł - Warszawa. Przylot do Istambułu o godz.06:50. Wylot z Istambułu o godz.08:05. Przylot do Warszawy o godz. 09:30.

- Przelot samolotem: Pyrzowice – Kutaisi – Pyrzowice

- Transfer z lotniska/ na lotnisko w Gruzji

- Autokar gruziński podczas trwania pielgrzymki

- Opieka pilota

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2-3osobowe z łazienkami

- Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 uroczysta kolacja wraz z pokazem folklorystycznym

- Ubezpieczenie: KL (60.000 Euro), NW (15.000 zł), bagaż podróżny (1.000 zł), CP – choroby przewlekłe

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo należy posiadać kwotę 150 USD na osobę. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, przejazd samochodami terenowymi do Kościoła p.w. Świętej Trójcy w Gergeti, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie zawiera również wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, napojów do obiadokolacji, przejazdu na lotnisko w Pyrzowicach i powrotu z lotniska. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego 245 USD. W każdym dnu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.