Transport: Samolot Wyżywienie: FB Zakwaterowanie: Hotel *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: Ryanair Ilość dni: 8
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

1.Dzień  WROCŁAW – MONTSERRAT – LLORET DE MAR
Zbiórka na lotnisku uczestników na lotnisku we Wrocławiu o godzinie 04:30. Oprawa celno-bagażowa o godzinie 04:45. Wylot z Wrocławia do Barcelony Girony o godzinie 05:45. Przylot do Barcelony Girony o godzinie 08:15. Przejazd do MONTSERRAT. Jest to klasztor znajdujący się na masywnym wzgórzu o tej samej nazwie. To ważne miejsce kultu ze względu na tutejszą figurkę Madonny, ale także miejsce ważne dla kultury katalońskiej i całego półwyspu Iberyjskiego. Nazwa masywu Montserrat oznacza “postrzępioną górę” co odnosi się do wyjątkowych kształtów mocno zerodowanego masywu. Przejazd do Lloret de Mar. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

2.Dzień LLORET DE MAR
Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypoczynek na pięknym wybrzeżu Lloret de Mar. W ciągu dnia obiad, kolacja oraz nocleg.

3.Dzień LLORET DE MAR – BARCELONA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do BARCELONY. Zwiedzanie stolicy Katalonii BARCELONY, m. in.: Casa Mila – słynny dom z falującą fasadą i Park Guell – jedno z najsłynniejszych dzieł Gaudiego, Sagrada Familia (kościół św. Rodziny wg projektu Gaudiego – najsłynniejszy zabytek Barcelony) z zewnątrz, spacer ulicami zabytkowego centrum: Las Ramblas  - najsłynniejsza aleja Barcelony, pomnik Kolumba, Barrio Gotico. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

4.Dzień  LLORET DE MAR
Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypoczynek. W ciągu dnia obiad. Wieczorem kolacja, następnie nocleg.

5.Dzień LLORET DE MAR – GIRONA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do centrum GIRONY- spacer średniowiecznymi uliczkami. Miasto to posiada jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii. Girona to również miejsce posiadające jedną z najstarszych dzielnic żydowskich z schodami Sant Domenech. Zwiedzanie katedra, łaźnie arabskie i klasztor Sant Pere de Galligants. Spacer obok malowniczych domów nad Rzeką Onyar. Powrót do hotelu w Lloret de Mar na obiad. Wieczorem kolacja i nocleg.

6.Dzień LLORET DE MAR – TOSSA DE MAR
Śniadanie. Rejs statkiem turystycznym do TOSSY de MAR, miasta, które przed wiekami założyli Rzymianie. Najstarszą częścią miasta jest Vila Vella, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji Tossa de Mar imponujący średniowieczny mur, zbudowany między XII i XIII wiekiem. Mur składa się z kilku wież, główna wieża to Torre den Jonas, która góruję nad zatoką ze wspaniałym widokiem na błękitne morze, plaże, otaczające góry i miasto. Na terenie Vila Vella znajduje się 80 domów z naturalnego kamienia, większość z nich jest do dzisiaj zamieszkała. Ponad zabudowaniami znajdują się ruiny XV wiecznego gotyckiego kościoła Església Vela Sant Vincenç. Powrót do hotelu w Lloret de Mar na obiad. Czas na zakup pamiątek. Kolacja i nocleg.

7.Dzień: LLORET DE MAR
Śniadanie w hotelu. Spacer do Ogrodów św. Klotyldy. To wspaniałe miejsce na pieszą wycieczkę w okolicach Lloret de Mar (ok. 2,5 km od hotelu). Miejsce zachwyci wszystkich miłośników przyrody. Ogród położony na klifie z widokiem na lazurowe kolory wody, urocze uliczki, ławeczki. Śródziemnomorska flora: oleandry, cytrusy, kamelie i cudowne fioletowe wisterie oraz wspaniała architektura. Powrót do hoteli na obiad. Wieczorem kolacja i nocleg.

8.Dzień LLORET DE MAR – BARCELONA – WROCŁAW
Wczesne śniadanie. Przejazd na lotnisko Barcelona - Girona . Odprawa biletowo – paszportowa o godzinie 06:40. Wylot z Barcelony - Girony o godz.08:40.Przylot do Wrocławia o godzinie 11:10. Zakończenie pielgrzymki.

- Bilet lotniczy: Wrocław – Barcelona Girona – Wrocław,  opłaty lotniskowe, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania,

- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu 3* w Lloret de Mar,  położonym ok. 400 metrów od plaży i 450 metrów od centrum Lloret de Mar,  pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją,

- Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadania, obiady i kolacje - do obiadów i kolacji podawana będzie woda oraz wino),

- Udział w programie imprezy,

- Ubezpieczenie: KL 30.000 EURO, NNW 15.000 PLN, Bagażu 1.000 PLN, CP – od chorób przewlekłych,

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowo należy posiadać kwotę 180 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: poruszanie się autokarem hiszpańskim zgodnie z programem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opłaty za parkingi, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania Barcelony, rejs statkiem turystycznym do Tossy de Mar, taksę klimatyczną w hotelu, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. cena nie zawiera wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie oraz przejazdu na lotnisko we Wrocławiu oraz powrotu z lotniska we Wrocławiu. Program jest ramowy i może ulec zmianie. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 175 Euro.