Transport: samolot Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Linie lotnicze: PLL LOT Ilość dni: 8
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja
 • FAQ

Izrael – od czasów biblijnych określany także jako “Ziemia Święta” – to kraj, który trzeba przynajmniej raz w swoim życiu odwiedzić. To miejsce, gdzie możemy poszukiwać, oglądać i dociekać miejsc związanych z chrześcijaństwem, z tym, co jest opisane w Biblii, z tym, czego kiedyś uczono nas na katechezach i jest głoszone w kościele. Izrael jest pełen kontrastów, pełen przeciwieństw, kolorytu, mistycyzmu, duchowości. Na każdym kroku jest przesycony religią, dewocjonaliami.

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Jerozolima

Jerozolima
źródło: 石润方 / pexels.com

Stolica Izraela, położona jest w centralnej części kraju wśród Gór Judzkich, rozciągających się między Morzem Martwym a Morzem Śródziemnym i sąsiaduje z takimi regionami jak Judea, Południowy Izrael, Centralny Izrael i Samaria. Rozległa metropolia łączy w sobie funkcje największego miasta w Izraelu, stolicy państwa, centrum pielgrzymkowego i ważnego ośrodka życia kulturalnego zjednoczonego pod dachami meczetów i kościołów. Geograficznie na północy regionu Jerozolimy rozciągają się pozbawione roślinności wzgórza Betel, natomiast na południu majestatyczne wzgórza Hebronu. Ludność Jerozolimy stanowi wielokulturową mieszankę rozlokowaną w poszczególnych dzielnicach.

 


Morze Martwe

Kobieta czytająca książkę w trakcie kąpieli w Morzu Martwym
źródło: stock.adobe.com

To nie tylko zadziwiający akwen, ale również region w Izraelu, będący jedną z jego największych atrakcji turystycznych. To równocześnie najniżej położony punkt na Ziemi, na wszystkich kontynentach, znajdujący się 417 metrów poniżej poziomu morza. Woda w Morzu Martwym posiada najwyższe stężenie soli na świecie – 340 gramów na litr, a to z uwagi na wyższy stosunek wody wyparowującej z morza od ilości wody wpływającej do akwenu. Ta cecha spowodowała, że morze nazwano „martwym”. Wysokie zasolenie nie pozwala na istnienie w Morzu Martwym jakiejkolwiek formy życia. Położone jest ono w tektonicznym rowie Jordanu.

 


Hajfa

Mauzoleum Baba w Hajfie
źródło: pixabay.com

Największe miasto znajdujące się w północnej części Izraela. Położone jest nad Zatoką Hajfy, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Tutejszy port Hajfa jest największym portem przeładunkowym i pasażerskim w Izraelu. Najbardziej charakterystyczną atrakcją turystyczną Hajfy jest świątynia bahaistów, położona wśród starannie pielęgnowanych ogrodów. Kolejnym miejsce jest Góra Karmel. Na szczycie znajduje się klasztor karmelitów bosych Stella Maris. Według przekazów Karmelitów, kościół i klasztor zostały wzniesione nad jaskinią, w której miał mieszkać Eliasz.

 

Czas trwania przelotu ok. 3,5-4h
Waluta i płatności [ILS] Nowy izraelski szekel ₪ (1 = 100 agorot)
[USD] Dolar amerykański $ (1 $ = 100 centów) – koniecznie wydane po 2013 roku!
Strefa czasowa UTC +2 – zima
UTC +3 – lato
(+1 w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Paszport (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Hebrajski (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w ciągu roku:

 • dzień: 17° – 32°
 • noc: 8° – 24°
Informacje dodatkowe

Tel Awiw - Jafa - Hajfa - Tyberiada - Kana Galilejska - Nazaret - Góra Tabor - Tabgha - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Jezioro Galilejskie - Betlejem - Ein Karem - Jerycho - Morze Martwe - Góra Oliwna - Jerozolima - Góra Syjon


Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki - przelot do Izraela. Tel Awiw - Jafa - Hajfa - Tyberiada

Zbiórka na lotnisku w Krakowie/Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzanie starej części miasta - Jafy. Kolejno przejazd do Hajfy, gdzie znajdują się piękne Ogrody Bahaitów, wjazd na górę Karmel, nawiedzenie Kościoła Stella Maris z grotą Eliasza. Następnie przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

2. Dzień

Kana Galilejska - Nazaret - Góra Tabor

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kany Galilejskiej, wizyta w Kościele Franciszkanów miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Wizyta w Nazarecie, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, przejście do Kościoła św. Józefa. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor i zwiedzanie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu na kolację oraz nocleg.

3. Dzień

Tabgha - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Jezioro Galilejskie

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego: przejazd do Tabghy, miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, kolejno na Górę Błogosławieństw, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

4. Dzień

Betlejem - Ein Karem

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Następnie wizyta w Ein Karem w Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety oraz Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

5. Dzień

Jerycho - Morze Martwe

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Pustynię Judzką (panorama pustyni) i Jerycho z widokiem na Górę Kuszenia. Kolejno przejazd nad rzekę Jordan do miejsca Chrztu Pana Jezusa. Na koniec dnia podróż nad Morze Martwe i czas na odpoczynek i kąpiel w Morzu Martwym oraz kąpiele błotne. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja, nocleg.

6. Dzień

Góra Oliwna

Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, zwiedzanie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz), Kaplica Wniebowstąpienia. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, przejście obok Cmentarza Żydowskiego. Kolejno punktem zwiedzania jest Bazylika Agonii (zwana także Kościołem Wszystkich Narodów) przy której znajduje się Ogród Oliwny – Getsemani. Przejście do Kościoła Grobu Najświętszej Marii Panny, położonego w dolinie Cedronu, pomiędzy Wzgórzem Świątynnym a Górą Oliwną. W kościele tym znajduje się grób Marii z Nazaretu, matki Jezusa. Następnie przejście Drogą Krzyżową „Via Dolorosa” do Bożego Grobu w Bazylice Grobu Świętego. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

7. Dzień

Jerozolima - Góra Syjon. Lot powrotny do Polski.

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy na Górę Syjon, gdzie znajduje się Kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Następnie udamy się do Wieczernika oraz Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie udział w uroczystościach związanych z obchodami Niedzieli Palmowej (dotyczy wyłącznie terminu 30.03-06.04.2020). Na koniec pobytu w Jerozolimie przejście do Bożego Grobu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot do Krakowa/Warszawy.

8. Dzień

Zakończenie pielgrzymki.

Przylot do Krakowa/Warszawy po północy. Zakończenie pielgrzymki.

 • Przelot na trasie Kraków/Warszawa – Tel Awiw – Kraków/Warszawa
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 obiadokolacji, 6 śniadań
 • Opieka pilota
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (40.000 €), NNW (15.000 zł), bagaż (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 150 $/os. Kwota ta obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, opłaty za taksę klimatyczną, opłaty za miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje również opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180 $.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie czwartek 05/08/2021
  Zakończenie czwartek 05/08/2021
  1 - 50 miejsc
   
  Available Seats: 50

  Standard ( 1 - 50 miejsc ) 3.270 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +
 • Pricing Name Standard + transport na lotnisko
  Rozpoczęcie czwartek 05/08/2021
  Zakończenie czwartek 05/08/2021
  1 - 50 miejsc
   
  Available Seats: 50

  Standard ( 1 - 50 miejsc ) 3.350 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +

Nie znaleziono szczegółów