Transport: Autokar Wyżywienie: 4 obiadokolacje + 4 śniadania Zakwaterowanie: Hotele *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Ilość dni: 5
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

Gietrzwałd – Święta Lipka – Troki – Wilno – Sokółka

Dzień 1.
Zbiórka uczestników w godzinach wczesno porannych pod parafią w Częstochowie. Wyjazd w kierunku Olsztyna. Przyjazd do GIETRZWAŁDU: miejscowość ta jest słynna z powodu mających tu miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władze kościelne. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Następnie przejazd do ŚWIĘTEJ LIPKI – ten klasztor to przepiękna i wytworna XVII-wieczna budowla ukryta wśród zieleni. Kościół zdobią niezwykle efektowne freski i polichromie, rzeźby w kamieniu i drewnie, obrazy na płótnie. Imponujące są też barokowe organy. Przejazd do hotelu w okolicach Mrągowa na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie i wykwaterowanie uczestników z hotelu. Przejazd w kierunku Litwy. Zwiedzanie TROK: Wycieczka z miejscowym przewodnikiem po Starówce Trok, zwiedzanie karaimskiej Kinesy (Świątynia Szczerych Przyjaciół Polski). Następnie wspaniały Zamek Wielkich Książąt litewskich, który znajduje się na wyspie jeziora Trochim. Przejazd do Wilna na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.
Po śniadaniu zwiedzanie miasta WILNO: Stare Miasto, Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, były Klasztor Bazylianów - gdzie rozgrywa się trzecia część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Zespół Uniwersytecki (A. Mickiewicz, J. Słowacki, J. Kraszewski, J. Domejko, Cz. Miłosz ). Kościół św. Teresy, Sobór św. Ducha, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Ratusz, Filharmonia Narodowa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie WILNA: Zaułek Literacki z domem, w którym mieszkał Adam Mickiewicz, katedra, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Anny. Dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie z grobem matki marszałka Piłsudskiego, w którym znajduje się jego serce, groby legionistów. Powrót na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do SOKÓŁKI – miejsca związanego z Cudem Eucharystycznym. Spacer po mieście z Kościołem św. Antoniego Padewskiego, Prawosławną Cerkwią z połowy XIX wieku. Podziwianie przedwojennych kamienic oraz drewnianej plebani z 1880 roku. Wyjazd w kierunku Częstochowy. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

 

- Przejazd autokarem klasy turystycznej podczas trwania pielgrzymki

- Wyżywienie: 4 obiadokolacje + 4 śniadania, 

- Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami 

- Opieka pilota 

- Ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (30.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe),

- Obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowo należy posiadać kwotę 60 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, taksę klimatyczną, opłaty parkingowe, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi: 100 Euro