Transport: Samolot Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań Zakwaterowanie: Hotele *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: Ryanair Ilość dni: 8
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

Lourdes - Andora - Hiszpania

LOURDES - ANDORA - MONTSERRAT - LORET DE MAR - BARCELONA - TOSSA DE MAR

1.DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz.09:00. Wylot o godz.11:15. Przylot na lotnisko w Lourdes o godz.14:00. Transfer do hotelu w LOURDES. Złożenie bagaży w hotelowej przechowalni bagażów. Następnie zapoznanie się z miejscem związanym z życiem św. Bernadety Soubirous: młyn de Boly - dom rodziny Soubirous. Dziś mieści się w nim muzeum należące do sanktuarium, natomiast w budynku obok znajduje się niewielka wystawa. Przejście Drogą Krzyżową. Powrót do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w Procesji Różańcowej. Nocleg.

2.DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie LOURDES: Bazylika Niepokalanego Poczęcia – przepiękna XIX-to wieczna świątynia, mieszcząca się u stóp Pirenejów. Ta niezwykła budowla inspirowana sztuką gotycką, ze strzelistą wieżą, zdaje się wyrastać wprost ze skały, na której powstała. Wybudowano ją nad grotą, w której małej Bernadetcie ukazała się Najświętsza Panienka, Bazylika Różańcowa – wezwanie świątyni nawiązuje do Matki Bożej objawiającej się Bernadetcie Soubirous z różańcem w ręku, Grota Massabielska – z cudownym źródłem, które symbolizuje wydarzenie dotyczące dziewiątego objawienia – 25 lutego 1858 r. gdy Matka Boża powiedziała Bernadetcie, by w tym miejscu szukała źródła i napiła się z niego wody. Następnie obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w Procesji Różańcowej. Powrót do hotelu na nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do ANDORY. Zanim dotrzemy do Andory przejedziemy przez malownicze kręte drogi, podziwiając piękne Pireneje. Najbardziej interesującymi zabytkami Andory są kościoły romańskie wybudowane pomiędzy VIII a XIII wiekiem. Trzy z nich znajdują się w stolicy kraju, Andorra la Vella. Możemy podziwiać tam kościół Sant Coloma z charakterystyczną dzwonnicą pochodzącą z IX wieku, kościół Sant Vincenc d’Enclar z VIII wieku i kościół Sant Esteve z XI wieku. Innym wartym uwagi zabytkiem w mieście jest istniejący od XVI wieku Casa de la Vall, budynek parlamentu i sądu, w którego wnętrzu można zobaczyć późnogotyckie freski. Przejazd do MONTSERRAT. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4.DZIEŃ
Śniadanie. MONTSERRAT - jest to klasztor znajdujący się na masywnym wzgórzu o tej samej nazwie. To ważne miejsce kultu ze względu na tutejszą figurkę Madonny, ale także miejsce ważne dla kultury katalońskiej i całego półwyspu Iberyjskiego. Nazwa masywu Montserrat oznacza “postrzępioną górę” co odnosi się do wyjątkowych kształtów mocno zerodowanego masywu. Następnie przejazd do hotelu w LLORET de MAR (Hiszpania) na Wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do BARCELONY. Zwiedzanie stolicy Katalonii BARCELONY, m. in.: Casa Mila – słynny dom z falującą fasadą i Park Guell – jedno z najsłynniejszych dzieł Gaudiego, Sagrada Familia (kościół św. Rodziny wg projektu Gaudiego – najsłynniejszy zabytek Barcelony) z zewnątrz, spacer ulicami zabytkowego centrum: Las Ramblas - najsłynniejsza aleja Barcelony, pomnik Kolumba, Barrio Gotico. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

6.DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienny pobyt w LLORET de MAR. Zażywanie kąpieli wodnych i słonecznych Obiadokolacja. Nocleg.

7.DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem turystycznym do TOSSY de MAR, miasta, które przed wiekami założyli Rzymianie. Najstarszą częścią miasta jest Vila Vella, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji Tossa de Mar imponujący średniowieczny mur, zbudowany między XII i XIII wiekiem. Mur składa się z kilku wież, główna wieża to Torre d'en Jonas, która góruję nad zatoką ze wspaniałym widokiem na błękitne morze, plaże, otaczające góry i miasto. Na terenie Vila Vella znajduje się 80 domów z naturalnego kamienia, większość z nich jest do dzisiaj zamieszkała. Ponad zabudowaniami znajdują się ruiny XV wiecznego gotyckiego kościoła Església Vela Sant Vincenç. Powrót do Lloret de Mar. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

8.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa celno-bagażowa. Wylot do Krakowa, przylot na lotnisko w Krakowie i zakończenie pielgrzymki.

- Przelot samolotem na trasie: Kraków – Lourdes - Barcelona – Kraków -

-  Opłaty lotniskowe 

- Autokar hiszpański z klimatyzacją w trakcie realizacji programu 

- Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań, 

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach*** (2 noclegi w Lourdes + 1 nocleg w Montserrat + 4 noclegów w Lloret de Mar), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami 

- Opieka pilota 

- Ubezpieczenie: NNW (15.000 PLN), KL (40.000 EURO), bagaż (1000 PLN), CP (choroby przewlekłe), obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Na realizację programu dodatkowo należy posiadać kwotę 170 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, taksę klimatyczną w hotelach, Transfer z lotniska w Lourdes do hotelu w Lourdes, transfer z hotelu w Lloret de Mar na lotnisko Barcelona, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, parkingi dla autokaru, rejs statkiem turystycznym do Tossy de Mar, miejscowych przewodników oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji oraz transferu pierwszego dnia na lotnisko w Krakowie oraz ostatniego dnia z lotniska w Krakowie.