Transport: samolot Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 8 Linie lotnicze: Ryanair
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

O Jordanii pisano już wiele wieków temu, w pierwszych pismach ze starożytności. Wspominana jest ona także w Piśmie Świętym. Ten położony na wschód od biblijnej rzeki Jordan kraj, właśnie jej zawdzięcza swoja nazwę. Ludzie są tu gościnni, ale i konserwatywni, przywiązani do swojej wielowiekowej tradycji.

 

Najatrakcyjniejsze miejsca:

Petra

Petra, Skarbiec Faraona
źródło: pixabay.com

Dawna stolica królestwa Nabatejczyków, pochodzące z czasów antycznych, III w. p.n.e. Potocznie jest nazywane “miastem kutym w skale”. Stanowi główne miejsce odwiedzin wszystkich turystów przybywających do Jordanii. Petra słynie z licznych budowli wykutych w skałach. Sami Nabatejczycy zwali Petrę Rqm (Rakmu), co oznacza „wielobarwna”. Najbardziej zachowaną budowlą jest Al-Chazna, zwana przez Beduinów Skarbcem Faraona – wykuta z różowego piaskowca piętrowa budowla, która powstała w I-II w. n.e. W 2007 roku Petra została ogłoszona jednym z 7 Cudów Świata.

 


Jerash

Brama Południowa, wejście do ruin miasta Jerash
źródło: stock.adobe.com

Miasto powstałe najprawdopodobniej w IV wieku p.n.e., wybudowane przez Aleksandra Wielkiego lub jego generała Perdikkasa. Stanowi jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie, zwane potocznie “Pompejami Wschodu”. Wejście do miasta otwiera Łuka Hadriana pochodzący z II w p.n.e. Kryje ono w sobie wiele ciekawych miejsc, w których można ujrzeć charakterystyczne budownictwo rzymskie, ale i tak sposób funkcjonowania starożytnych rzymian. Są to m.in.: Świątynia Artemidy, Teatr Południowy i Północny, kompleks łaźni, Świątynia Zeusa oraz owalne forum.

 


Morze Martwe

Kobieta czytająca książkę w trakcie kąpieli w Morzu Martwym
źródło: stock.adobe.com

Morze Martwe to najbardziej słone jezioro na świecie. Zasolenie wynosi tutaj 260‰. Niezwykłe stężenie soli sprawia, że na powierzchni z łatwością unoszą się ludzie nieumiejący pływać. Powierzchnia Morza Martwego na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat zmniejszyła się o ok. 30%. W związku z tak dużym zasoleniem w Morzu Martwym prawie zupełnie nie ma życia organicznego, za to z wody pozyskuje się znaczne ilości soli kuchennej i potasowej. Będąc nad Morzem Martwym koniecznie trzeba zażyć kąpieli błotnych bogatych w minerały, które mają pozytywny wpływ na skórę.

 

 

Czas trwania przelotu ok. 3,5-4h
Waluta i płatności [JOD] Dinar jordański (1 dinar = 10 dirhamów = 100 piastrów = 1000 filsów) 

[USD] Dolar amerykański $ (1 $ = 100 centów) – zaleca się posiadanie dolarów wydanych po 2013 roku!

Strefa czasowa UTC +2 – zima
UTC +3 – lato
(+1 w stosunku do czasu polskiego)
Dokument uprawniający do podróży Paszport (ważność dokumentu nie może upływać wcześniej, niż 6 miesięcy po planowanej dacie zakończenia imprezy turystycznej)
Język Arabski (możliwość swobodnego dogadania się w języku angielskim)
Klimat Średnie temperatury powietrza w miesiącach luty – październik:

 • dzień: 15° – 33°
 • noc: 12° – 20°
Informacje dodatkowe

Amman - Jerash - Kerak - Wadi Rum - Morze Czerwone - Akaba - Petra - Morze Martwe - Madaba - Góra Nebo - Mukawir


 

Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki. Kraków - Amman

Zbiórka uczestników na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Przelot na trasie Kraków – Amman. Przylot do Ammanu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku Queen Alia. Następnie zwiedzanie stolicy Jordanii – AMMANU: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień

Jerash

Śniadanie. Przejazd do JERASH zwanego „Pompejami Wschodu”. Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Spacer po mieście wzdłuż Cardo, głównej ulicy z czasów rzymskich, rozpocznie się od okazałego Łuku Triumfalnego Hadriana, następnie hipodrom, świątynia Zeusa, dwa rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień

Kerak - Wadi Rum

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KERAK: ruiny kościoła krzyżowców m.in., sala recepcyjna i sanktuarium Abu Sulejmana oraz jeden z najsłynniejszych zamków krzyżowców – Kerak, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do WADI RUM, unikatowego w skali światowej wąwozu. Safari samochodami terenowymi, wśród jednego z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata. Przejazd na camping na Pustyni Wadi Rum. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień

Morze Czerwone - Akaba

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad Morze Czerwone do AKABY, miasta będącego jedynym portem morskim całej Jordanii. Właśnie z tego miejsca można dostrzec równocześnie aż trzy kraje: Egipt, Izrael i Arabię Saudyjską. Akaba słynie też z zabytków m.in. ze słynnych ruin jednego z kościołów bizantyjskich czy ruin Fortu Memeluków. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień

Petra

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienna wycieczka do PETRY – miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu – najsłynniejszego zabytku Jordanii, który wpisany jest na listę UNESCO. Drogę do Petry, położonej na szlaku karawan między dwoma morzami Martwym i Czerwonym, pokonuje się wąskim wąwozem Siq. Na jego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto. Można zobaczyć: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Bramę Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielką Świątynię i Miejsce Ofiarne. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

6. Dzień

Morze Martwe

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wypoczynek nad MORZEM MARTWYM – najniżej położonym zbiorniku morskim świata w którym zasolenie wody wynosi ok. 30%. Podczas pobytu proponujemy: kąpiele w morzu gdzie nasze ciało swobodnie unosi się na jego powierzchni pozwalając nam na całkowity relaks, kąpiele słoneczne, korzystanie z czarnego błota bogatego w minerały, które ma wspaniałe właściwości dla skóry. Na miejscu można odwiedzić sklep z kosmetykami z Morza Martwego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

7. Dzień

Madaba - Góra Nebo - Mukawir

Śniadanie. Przejazd do MADABY – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tam mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnym punktem zwiedzania wokół starożytnej drogi jest GÓRA NEBO, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Następnie MUKAWIR (Macheront) − ruiny fortecy Heroda Wielkiego, usytuowanej na szczycie pustynnego wzgórza na wschód od Morza Martwego, pomiędzy dolinami Wadi Zarka oraz Wadi Mudżib w Jordanii. Arabska nazwa fortecy jest odwołaniem do przypuszczalnego miejsca męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8. Dzień

Amman - Kraków. Zakończenie pielgrzymki.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko Queen Alia w Ammanie. Przelot na trasie Amman – Kraków. Przylot do Krakowa. Zakończenie imprezy turystycznej.

 • Przelot samolotem: Kraków – Amman – Kraków
 • poruszanie się autokarem podczas pobytu i zwiedzania
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 1 nocleg na pustyni Wadi Rum w wiosce beduińskiej, w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami oraz klimatyzacją
 • wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań
 • opieka pilota
 • wycieczki z biletami wstępu zgodnie z programem
 • krótka przejażdżka konna po Petrze
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (40.000 €), NNW (15.000 zł), bagaż (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 180 $/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z ofertą, między innymi do Petry, 2 godzinna przejażdżka samochodami terenowymi po pustyni Wadi Rum, napiwki dla kierowców, miejscowego przewodnika, opłaty graniczne, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji oraz posiłków nie wymienionych w programie. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 170 $.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie czwartek 05/08/2021
  Zakończenie czwartek 05/08/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 3.280 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +