Transport: Samolot Wyżywienie: 7 obiadokolacji i 7 śniadań Zakwaterowanie: Hotel *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: Ryanair Ilość dni: 8
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz pliki
Please wait...

Malta – wyspa św. Pawła

1.Dzień  POLSKA- Lotnisko MALTA- MELLIEHA

Zbiórka na lotnisku w Pyrzowicach o godz.10:00. Wylot na Maltę o godz.12:30. Przylot na Maltę o godz.15:15. Przejazd autokarem do hotelu*** w Bugibbie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2.Dzień  BUGIBBA -HARBOUR CROUISE-3 MIASTA

Śniadanie. Przejazd do Melliehy, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej. Panoramiczny przejazd przez St.Julians i Slieme do portu Marsamxett skąd odpłyniemy w rejs po dwóch portach, Grand Harbour i Marsamxett. Przejazd do 3 miast (spacer po Birgu, widok z ogrodow Sengleii). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3.Dzień  BUGIBBA-VALLETTA (Stolica Malty)

Śniadanie. Przejazd do stolicy Malty – Valletty. Zwiedzanie Ogrodu Barracca, który położony jest na murach obronnych z pięknym widokiem na Wielki Port. Przejście do kościoła św. Pawła rozbitka, w kościele tym znajdują się relikwie św. Pawła, zwiedzanie. Następnie udamy się do Katedry Jana Chrzciciela – prawdziwego klejnotu architektury z bogato urządzonym wnętrzem. W katedrze znajduje się cmentarz ponad 300 rycerzy maltańskich, którzy spoczywają pod niezwykle bogatymi płytami epitafijnymi. W przykatedralnym muzeum znajdują się dwa autentyczne obrazy Caravaggio: „Ścięcie Jana Chrzciciela” oraz „Święty Hieronim”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4.Dzień  BUGIBBA- GOZO- XLENDIA- DWEJRA- RABATA

Śniadanie. Wyjazd z hotelu do portu i przepłynięcie promem na wyspę GOZO. Przejazd lokalnym autokarem do kościoła TA PINU – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo, odwiedzone przez św. Jana Pawła II. Przejazd przez XLENDI – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo, następnie do DWEJRA – miejsce „cudów natury” wysp maltańskich - , zewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. Następnie możliwość zakupów i degustacji miejscowych specjałów – sera, past, nalewki z opuncji oraz lokalne rękodzieło. Wizyta w RABACIE VICTORII– stolicy wyspy Gozo wraz z cytadellą. Powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

5.Dzień  BUGIBBA- MDINA- RABAT

Śniadanie. Wizyta w Mosta Dome - kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Przejazd do Rabatu i wizyta w grocie św. Pawła. Przejazd do starej stolicy Mdiny i zwiedzanie Katedry św. Pawła. Powrót do hotelu. Obiadoko- lacja. Nocleg.

6.Dzień  BUGIBBA- MARSAXLOKK- BLUE GROTTO- DINGLI CLIFFS

Śniadanie. Wizyta w wiosce rybackiej Marsaxlokk. Przejazd do Zurrieq tj. punktu widokowego na Blue Grotto. Możliwość wycieczki do Blue Grotto w zależności od pogody. Przystanek na Dingli Cliffs- najwyższym punkcie Malty. Wizyta w wiosce rzemiosla TaQali. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7.Dzień  BUGIBBA

Śniadanie. Czas wolny przeznaczony na wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

8.Dzień  BUGIBBA- Lotnisko MALTA

Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi. Czas wolny na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowa od godz.13.50. Wylot z Malty o godz.15:50. Przylot na lotnisko w Pyrzowicach o godz.18:25. Zakończenie pielgrzymki.

- Przelot samolotem: Pyrzowice – Malta – Pyrzowice

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu *** w Bugibbie, pokoje 2–3 os. z łazienkami

- Wyżywienie: 7 obiadokolacji i 7 śniadań

- Pilot - przewodnik

- Autokar z klimatyzacją w trakcie trwania pielgrzymki na Malcie

- Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (40.000 Euro), bagażu (1.000 zł), CP (choroby przewlekłe)

- Obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 180 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs promem na Wyspę Gozo, rejs statkiem turystycznym po dwóch portach, opłaty za przewodnika, opłaty dla kierowcy, taksę klimatyczną, zestaw słuchawkowy, pozostałe opłaty turystyczne związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji przejazdu na lotnisko w Pyrzowicach w pierwszym dniu oraz powrotu z lotniska w ósmym dniu pielgrzymki. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 120 Euro. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta