Transport: Autokar Wyżywienie: 5 obiadokolacji + 5 śniadań Zakwaterowanie: Hotele *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Ilość dni: 8
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

Medjugorie - Chorwacja

MEDJUGORIE - KRIZEVAC - PODBRDO - MOSTAR - TIHALJINA – VEPRIC (MAKARSKI LOURDES) - SPLIT

1.Dzień

Wyjazd z Polski w godzinach wieczorowych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację.

2.Dzień

Przyjazd do hotelu w MEDJUGORIE-(Bośnia-Hercegowina) zakwaterowanie. Następnie nawiedzenie kościoła św. Jakuba, czas na modlitwę. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

3.Dzień

Śniadanie. Pobyt w MEDJUGORIE - (miejsce objawień Maryi). Udział w drodze krzyżowej na KRIZEVAC. Powrót do Medjugorie. Przejście do kościoła św. Jakuba. Udział w Różańcu i Mszy Świętej na placu Medjugorie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4.Dzień

Śniadanie. Rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na Górze Objawień PODBRDO. Powrót do Medjugorie. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz zakup pamiątek. Obiadokolacja. Kolejno modlitwa wieczorna w kościele św. Jakuba. Nocleg.

5.Dzień

Śniadanie, Przejazd do miejscowości MOSTAR– zwiedzanie słynnego mostu na Neretwie, Meczetu (z zewnątrz), spacer starymi uliczkami. Powrót do Medjugorie. Czas na modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.

6.Dzień

Śniadanie. Przejazd do miejscowości TIHALJINA. Jest to miejscowość, która słynie z przepięknej figury Matki Bożej. Parafia została utworzona tu w 1889 r. i jest pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Powrót do Medjugorie. Czas na modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.

7.Dzień

Śniadanie. Przejazd do VEPRIC, gdzie znajduje się chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Sanktuarium powstało w 1908 roku. Wyjazd w kierunku Polski.

8.Dzień

Przyjazd do Polski w godzinach przed południowych. Zakończenie pielgrzymki.

- Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, dvd),

- Pilot – przewodnik

- Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobo- we z łazienkami

- Wyżywienie: 5 obiadokolacji + 5 śniadań

- Ubezpieczenie: NNW (15.000 PLN) + KL(30.000 EURO) + bagaż (1.000 PLN) + CP (choroby przewlekłe)

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Na realizację programu dodatkowo należy posiadać kwotę 55 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksy klimatyczne, opłaty za miejscowych przewodników oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu turystycznego. Cena pielgrzymki nie obejmuje kosztów napojów do obiadokolacji. Dodatkowo program zostanie wzbogacony o następujące punkty: Wspólnota Błogosławieństw - Zawierzenie Maryi, Oaza Pokoju, Ceanacolo oraz spotkanie z  Patrykiem i Nancy Latta, żeby usłyszeć o Świadectwie Nawrócenia. Ich realizacja będzie możliwa po potwierdzeniu rezerwacji, która została złożona w Medjugorie przez nasze biuro. Potwierdzenie spotkań otrzymamy w miesiącu kwietniu (spotkania uzależniamy od dyspozycyjności tych osób). W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 100 Euro.