Transport: samolot Wyżywienie: HB,All inclusive Zakwaterowanie: hotel 4*,hotel 5* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 12 Linie lotnicze: Lufthansa
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Mexico City - Teotihuacan - Zocalo - Xochimilco - Cholula - Tonatzintla - Puebla - Cacahuamilpa - Taxco - Acapulco


Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki - pośredni przelot do Mexico City

Wylot do Meksyku z jednego z europejskich lotnisk. Przylot do Meksyku w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja. Nocleg.

2. Dzień

Tlatelolco - Teotihuacan

Śniadanie. Przejazd do dzielnicy TLATELOLCO i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największym sanktuarium maryjnym na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Następnie przejazd do strefy archeologicznej w TEOTIHUACAN - niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka - Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

3. Dzień

Zocalo - Xochimilco

Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. ZOCALO. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym. Podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd do dzielnicy XOCHIMILCO, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami po zbudowanych przez Azteków kanałach, przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

4. Dzień

Cholula - Tonatzintla - Puebla

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenengo del Aire, prowadzonym przez polskich Pallotynów. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla - synkretyczny kościół w stylu baroku, będący symbolem konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów" - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w. “Ósmym Cudem Świata". Kolacja i nocleg w Puebla.

5. Dzień

Cacahuamilpa - Taxco

Śniadanie. Przejazd do systemu jaskiń w CACAHUAMILPA największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego TAXCO, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

6. Dzień

Taxco

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej "srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Kolacja i nocleg w Taxco.

7. Dzień

Acapulco (all inclusive)

Śniadanie. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym - Acapulco. To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu z All Inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

8. Dzień

Acapulco (all inclusive)

Śniadanie. Wypoczynek All Inclusive nad Oceanem Spokojnym. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas - skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały - symbol Acapulco. Powrót do hotelu na nocleg.

9. Dzień

Acapulco (all inclusive)

Śniadanie. Wypoczynek All Inclusive lub wyjazd fakultatywny na Lagune Coyuca, za dodatkową opłatą ok. 70 USD, powrót na nocleg. Nocleg

10. Dzień

Acapulco - Mexico City

Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój Vista Hermosa i obiad w Hacjendzie Corteza. Zakwaterowanie w hotelu.

11. Dzień

Mexico City - przelot do Europy

Śniadanie. Przejazd do Muzeum Antropologii. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología i Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do Bazyliki - pożegnalna Msza Święta. Obiad. Przejazd na lotnisko. Wylot w kierunku Europy.

12. Dzień

Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Przylot do Europy, a następnie przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 • przelot samolotem w obie strony (lot z przesiadką) - Linie Lotnicze LUFTHANSA
 • opłaty lotniskowe
 • opłata wjazdowa do Meksyku
 • zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* (kategorie lokalne), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • posiłki zgodnie z programem, napoje płatne dodatkowo
 • Acapulco wersja All Inclusive – śniadanie, obiad, kolacja – open bar od 11:00 do 22:30
 • msze święte w kościołach lub salkach hotelowych (Acapulco)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (60.000 EUR), NNW (15.000 zł), bagaż (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 220 USD/os. Kwota ta obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, spływ łodziami po „pływających ogrodach” Xochimilco, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, napiwki dla kierowców oraz przewodnika, napiwki dla walizkowych na lotnisku w Meksyku, napiwki dla chłopców hotelowych i kelnerów w restauracjach oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena nie obejmuje również opłat za napoje do obiadokolacji poza Acapulco oraz posiłków nie wymienionych w programie, wydatków osobistych, dodatkowych wycieczek fakultatywnych w Acapulco oraz przejazdu na lotnisko w Warszawie i powrotu. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 350 USD.

Obowiązującym dokumentem podróży w trakcie trwania imprezy jest paszport, który musi mieć ważność min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name 30.01 - 10.02 - wylot z Katowic
  Rozpoczęcie niedziela 05/12/2021
  Zakończenie niedziela 05/12/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  ( 1 - 48 miejsc )

  - +