Transport: Samolot Wyżywienie: FB Zakwaterowanie: Hotel 4*/5* Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: KLM Ilość dni: 12
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

1. Dzień  POLSKA – MIASTO MEKSYK
Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz.03:40. Odprawa bagażowa od godz.04:00. Wylot z Krakowa do Amsterdamu o godz.06:00, przylot do Amsterdamu o godz.08:00. Następnie wylot z Amsterdamu do Miasta Meksyk o godz.14:30. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 19:35. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.  Nocleg w Mieście Meksyk.

2. Dzień  MIASTO MEKSYK - TEOTIHUACAN
Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największym sanktuarium maryjnym na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Następnie przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i jedna z największych piramid świata - Piramida Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie, napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

3. Dzień  ZOCALO - XOCHIMILCO
Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym. Podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami po zbudowanych przez Azteków kanałach, przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

4. Dzień  MIASTO MEKSYK – TLAXCALA – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA
Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Tlaxcala – najmniejszy stan w Meksyku, zachwyca architekturą kolonialną i serdecznością jego mieszkańców. Odwiedzimy jego stolicę o tej samej nazwie – uważana za kolebkę rasy metyskiej, która narodziła się po najeździe Hiszpanów na dzisiejszy teren Meksyku, spacer po placu głównym miasta. Zobaczymy kolonialny budynek corridy, Katedrę jedna z najstarszych wybudowaną w 1536 roku, z pięknym sklepieniem drewnianym w stylu mudejar. Kolejno Sanktuariun Najświętszej Maryi Panny z Ocotlan, która objawiała się Indianinowi Janowi i wskazała mu źródło z uzdrawiającą chorych wodą. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości piramidę na świecie. Wizyta w Tonantzintla - synkretyczny kościół w stylu baroku, będący symbolem konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego Miastem Aniołów - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w. Ósmym Cudem Świata. Kolacja i nocleg w Puebla.

5. Dzień  PUEBLA – ATLIXCO – TAXCO
Śniadanie. Przejazd do Atlixco – jedno z Magicznych Miasteczek Meksyku, położone u podnóża Wulkanu Popocateptl, jego mieszkańcy zajmują się uprawą kwiatów. Stolica festiwalu lampek Bożo Narodzeniowych. Spacer malowniczymi uliczkami do kościoła Panny Wniebowziętej z pięknym widokiem na miasto. Następnie przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej stolicy srebra. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

6. Dzień  TAXCO
Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej srebrnego miasta Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Kolacja i nocleg w Taxco.

7. Dzień  TAXCO – ACAPULCO
Śniadanie. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym - Acapulco. To legendarny kurort i latynoska Perła Pacyfiku, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu w Acapulco z All Inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

8. Dzień  ACAPULCO
Śniadanie. Wypoczynek All Inclusive nad Oceanem Spokojnym. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco. Powrót do hotelu na nocleg w Acapulco.

9. Dzień  ACAPULCO
Śniadanie. Wypoczynek All Inclusive nad Oceanem Spokojnym. Nocleg w Acapulco.

10. Dzień  ACAPULCO – MIASTO MEKSYK
Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój Vista Hermosa i obiad w Hacjendzie Corteza. Zakwaterowanie w hotelu w Mieście Meksyk.

11. Dzień MUZEUM ANTROPOLOGII – BAZYLIKA - LOTNISKO
Śniadanie. Przejazd do Muzeum Antropologii (w poniedziałki zamknięte) Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología i Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do Bazyliki – pożegnalna Msza Święta. Obiad. Przejazd na lotnisko. Wylot z Miasta Meksyk do Amsterdamu o godz.21:55.

12. Dzień EUROPA - POLSKA
Przylot do Amsterdamu o godz.15:10, wylot z Amsterdamu do Krakowa o godz.21:00, przylot do Krakowa o godz.22:50

- Przelot samolotem w obie strony (lot z przesiadką w Amsterdamie)

- Opłaty lotniskowe

- Opłata wjazdowa do Meksyku

- Zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* - kategorie lokalne w pokojach 2 - osobowych

- Transport klimatyzowanym autobusem lub busem w trakcie zwiedzania w Meksyku

- Posiłki zgodnie z programem - napoje płatne dodatkowo

- Acapulco wersja All Inclusive – śniadanie, obiad, kolacja – open bar od 11.00 do 22.00

- Ubezpieczenie KL (100.000 EURO) + NNW (15.000 PLN) + bagaż (1.000 PLN) + CP (choroby przewlekłe)

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 200 USD - kwota ta obejmuje między innymi: opiekę lokalnego przewodnika w języku polskim, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu, napiwki dla walizkowych na lotnisku w Meksyku w dzień przylotu, napiwki dla chłopców hotelowych, pokojowych i kelnerów w restauracjach, napiwki dla kierowcy oraz przewodnika, wyjazd na La Quebrada, gdzie odważni skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco, spływ łodziami po pływających ogrodach Xochimilco oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta w kościołach, natomiast w Acapulco w salkach hotelowych. Cena nie obejmuje opłat za napoje do kolacji poza Acapulco, posiłków nie wymienionych w programie, wydatków osobistych, dodatkowych wycieczek fakultatywnych w Acapulco, przejazdu na lotnisko w Krakowie oraz powrotu z lotniska. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 540 USD.