Transport: Samolot Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań Zakwaterowanie: Hotele*** Ubezpieczenie: KL,NW,BP,CP Linie lotnicze: TAP PORTUGAL Ilość dni: 8
 • Rezerwacja
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Oferta-1
  Rozpoczęcie czwartek 30/06/2022
  Zakończenie czwartek 30/06/2022
  1 - 15 miejsc
   
  Available Seats: 15

  Standard ( 1 - 15 miejsc ) 3.390 PLN 0 PLN /Dostępne miejsca

  - +

FATIMA - ALJUSTREL - TOMAR - NAZARE - SANTIAGO DE COMPOSTELA - BRAGA - PORTO - LIZBONA - OBIDOS - ALCOBACA - BATALHA

1.Dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie (lotnisko Chopina) na dwie godziny przed wylotem. Odprawa celno-bagażowa. Przelot do Lizbony. Następnie przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja Nocleg.

2.Dzień:
Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie FATIMY - miejsca objawień Matki Bożej, między innymi: Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Następnie przejście drogą krzyżową zwaną „drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço prowadzącą w kierunku Aljustrel. Następnie spacer po miasteczku ALJUSTREL skąd pochodzili pastuszkowie Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.

3.Dzień:
Śniadanie. Całodzienny pobyt w FATIMIE-miejscu objawień Matki Bożej. Udział w uroczystościach związanych z objawieniami. Następnie przejazd do TOMAR i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4.Dzień:
Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CAMPOSTELA w Hiszpanii. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba z grobem Świętego. Spacer po Starym Mieście, które prawie w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolice Bragi na obiadokolację oraz nocleg.

5.Dzień:
Śniadanie. Przejazd do BRAGI – „religijnej stolicy Portugalii”. W Bradze znajduje się sanktuarium Dobrego Jezusa, które jest imponującą budowlą barokową, zasługującą na to określenie dzięki majestatycznym schodom wiodącym do kościoła położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do PORTO. Jest to drugie pod względem wielkości i roli gospodarczej miasto Portugalii. Porto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Stara dzielnica Ribeira (Wybrzeże) wciąż daje nam wyobrażenie o starym miasteczku, jakim Porto było na początku swojej historii. Przerwa na degustację wina w jednej z piwnic Porto. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w Fatimie.

6.Dzień:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do OBIDOS to maleńkie, zwarte miasteczko. Uliczki skąpane w kwiatach, budynki pomalowane w kolorach żółtym, niebieskim i białym, sklepiki, restauracje, kościoły i zamek. Następnie przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii: Torre del Belem, Katedra, Kościół św. Antoniego, Kościół św. Łucji, Klasztor Hieronimitów, Kościół Dominikanów, Plac Rossio. Powrót do Fatimy na obiadokolację oraz nocleg.

7.Dzień:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miasteczka BATALHA– opactwa i klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej. Następnie do ALCOBACA- opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Kolejno do NAZARE- miejscowości wypoczynkowej nad OCEANEM ATLANTYCKIM- czas na krótki odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8.Dzień:
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa celno-bagażowa. Przelot do Warszawy na Lotnisko Chopina. Zakończenie pielgrzymki.

– Pokoje 2-3 os. z łazienkami
- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach*** (6 noclegów w Fatimie + 1 nocleg okolicy Bragi)
- Poruszanie się portugalskim autokarem w trakcie pobytu w Portugalii
- Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań / Pilot – przewodnik
- Ubezpieczenie: NNW(15.000 zł), KL(40.000 Euro), bagażu(1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)
- Obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowo należy posiadać 140 EURO. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy, opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji, przejazdu na lotnisko w Warszawie oraz ewentualnych kosztów testów na obecność COVID-19. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 175 EURO.