Transport: Samolot Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań Zakwaterowanie: Hotel *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: Tap Portugal Ilość dni: 9
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

OBJAWIENIA FATIMSKIE

FATIMA - ALJUSTREL - TOMAR - NAZARE - SANTIAGO DE COMPOSTELA - BRAGA - PORTO - LIZBONA - OBIDOS - ALCOBACA - BATALHA

1.Dzień. 
Zbiórka na lotnisku w Pradze na dwie godziny przed wylotem. Odprawa celno-bagażowa. Wylot do Lizbony o godz.19:30, przylot do Lizbony 22:05. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2.Dzień. 
Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie FATIMY-miejsca objawień Matki Bożej, między innymi: Bazyliki Matki Bożej Różańcowej i Bazyliki Świętej Trójcy. Następnie przejście drogą krzyżową zwaną „drogą pastuszków”, do miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço oraz do Aljustrel. Następnie spacer po ALJUSTREL skąd pochodzili pastuszkowie Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.

3.Dzień. 
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miejscowości ALCOBACA- opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Następnie do miasteczka BATALHA– opactwa i klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej. Kolejno do NAZARE- miejscowości wypoczynkowej nad OCEANEM ATLANTYCKIM. Tu zatrzymamy się zarówno na Starym Mieście umiejscowionym na wysokim klifie oraz część leżącą przy plaży, chwila czasu odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4.Dzień. 
Śniadanie. Pobyt w FATIMIE - miejscu objawień Matki Bożej. Udział w uroczystościach związanych z objawieniami. Kolejno przejazd do miejscowości TOMAR, zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

5.Dzień. 
Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CAMPOSTELA w Hiszpanii. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba z grobem Świętego. Spacer po Starym Mieście, które prawie w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolice Bragi na obiadokolację oraz nocleg.
6.Dzień. 
Śniadanie. Przejazd do BRAGI – „religijnej stolicy Portugalii”. W Bradze znajduje się sanktuarium Dobrego Jezusa, które jest imponującą budowlą barokową, zasługującą na to określenie dzięki majestatycznym schodom wiodącym do kościoła położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do PORTO. Jest to drugie pod względem wielkości i roli gospodarczej miasto Portugalii. Porto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Stara dzielnica Ribeira (Wybrzeże) wciąż daje nam wyobrażenie o starym miasteczku, jakim Porto było na początku swojej historii. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w Fatimie.
7.Dzień. 
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Najpierw zobaczymy najpiękniejszy fragment dzielnicy Belem, której najpiękniejszymi budowlami są wieża Belem, pomnik Odkrywców i kościół oo. Hieronimitów. Następnie przejedziemy do najstarszej dzielnicy miasta – Alfamy, w której znajduje się stara katedra oraz kościół w miejscu narodzenia św. Antoniego. Stąd spacerem przejdziemy przez dzielnicę Baixa, aż do placu Rossio. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa celno-bagażowa od godz.23:15.
8.Dzień. 
Śniadanie. Po śniadaniu czas wolny na zakup ostatnich pamiątek. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa celno-bagażowa od godz.12:20. Wylot do Pragi o godz.14:20. Przylot na lotnisko w Pradze o godz. 18:40.

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach*** (6 noclegów w Fatimie + 1 nocleg okolicy Bragi),

– pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,

- Poruszanie się portugalskim autokarem w trakcie pobytu w Portugalii,

- Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań,

- Pilot – przewodnik,

- Ubezpieczenie: NNW(15.000 zł), KL(40.000 Euro), bagażu(1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe),

- Obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy,

Dodatkowo należy posiadać kwotę 160 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, opłatę za pracę kierowcy, taksę klimatyczną, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji, przejazdu autokarem na lotnisko w Pradze pierwszego dnia oraz powrotu z lotniska w Pradze ostatniego dnia trwania pielgrzymki.