Transport: Autokar Wyżywienie: 6 obiadokolacji + 6 śniadań Zakwaterowanie: Hotel *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Ilość dni: 9
 • Rezerwacja
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Oferta-1
  Rozpoczęcie czwartek 30/06/2022
  Zakończenie czwartek 30/06/2022
  1 - 30 miejsc
   
  Available Seats: 30

  Standard ( 1 - 30 miejsc ) 1.950 PLN 0 PLN /Dostępne miejsca

  - +

MARIJA BISTRICA - SZYBENIK - SPLIT- MEDJUGORJE - KRIZEVAC - PODBRDO - MOSTAR - DUBROWNIK - VEPRIC (MAKARSKI LOURDES) - ZADAR

1.DZIEŃ:
Zbiórka o godzinie 19:00. Wyjazd z Polski w kierunku Medjugorie o godz.19:30. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.

2.DZIEŃ:
Przyjazd do miejscowości MARIJA BISTRICA. Jest to niewielka miejscowość w Chorwacji, która położona jest w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica. Tutaj znajduje się jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane często przez Chorwatów „Chorwacką Częstochową”. Pielgrzymi przybywają tu dla XV wiecznej późnogotyckiej drewnianej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd do hotelu w okolice Sibenika. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

3.DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie SZYBENIKA – jednego z pierwszych słowiańskich miast nad Adriatykiem. Zwiedzanie: katedra św. Jakuba, Pałac biskupi oraz Pałac książęcy z zewnątrz. Spacer uliczkami miasta. Przejazd do SPLITU. Zwiedzanie: Pałac Dioklecjana, katedra św. Dujama, fragmenty średniowiecznych murów obronnych oraz gotycki ratusz, promenada nadmorska. Przejazd do hotelu w MEDJUGORJE. Obiadokolacja. Nocleg.

4.DZIEŃ:
Śniadanie. Pobyt w MEDJUGORJE - Bośnia-Hercegowina (miejsce objawień Maryi). Udział w drodze krzyżowej na KRIZEVAC. Przejazd nad Wodospady Kravica – czas na kąpiel i wypoczynek. Powrót do Medjugorje. Spacer do centrum, gdzie znajduje się kościół św. Jakuba. Udział w Różańcu i Mszy Świętej na placu Medjugorje. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5.DZIEŃ:
Śniadanie. Rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na Górze Objawień PODBRDO. Przejazd do miejscowości MOSTAR – zwiedzanie słynnego mostu na Neretwie, meczetu. Spacer starymi uliczkami. Powrót na obiadokolację. Modlitwa wieczorna w kościele św. Jakuba. Nocleg.

6.DZIEŃ:
Śniadanie, wyjazd do DUBROWNIKA – miasta nazywanego perłą Adriatyku, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie m.in. Brama Pile, mury miejskie z zespołem fortyfikacji, Klasztor Franciszkanów, Katedra. Spacer słynną ulicą Stradun. Stare miasto usytuowane jest na cyplu wcinającym się w morze i otoczone średniowiecznymi murami, z których rozciąga wspaniała panorama. Rejs stateczkiem turystycznym wzdłuż murów oraz wokół wyspy sąsiadującej z Dubrownikiem. Przejazd do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7.DZIEŃ:
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

8.DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do VEPRIC, gdzie znajduje się chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Sanktuarium powstało w 1908 roku. Następnie przejazd do ZADARU-nazywanego „Chorwackim Rzymem”. Jest to miasto, w którym uroczy klimat Adriatyku, łączy się bogatą historią Dalmacji. W Zadarze znajdują się liczne budowle z czasów rzymskich oraz okresu renesansu weneckiego, m. in. słynny kościół św. Donata, katedra św. Anastazji oraz jedyne na świecie morskie organy. Wyjazd w kierunku Polski.

9.DZIEŃ:
Przyjazd do Polski w godzinach przed południowych. Zakończenie pielgrzymki.

- Pilot – przewodnik,
- Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, dvd),
- Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
- Wyżywienie: 6 obiadokolacji + 6 śniadań
- Ubezpieczenie: NNW (15.000 PLN) + KL (30.000 EURO) + bagaż (1.000 PLN) + CP (choroby przewlekłe)
- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Na realizację programu obligatoryjnie należy posiadać 120 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksy klimatyczne, opłaty za miejscowych przewodników, bilet na rejs w Dubrowniku. Cena nie obejmuje kosztów napojów do obiadokolacji oraz ewentualnych kosztów testów na obecność COVID-19. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.