Transport: Samolot Wyżywienie: 8 obiadokolacji + 8 śniadań Zakwaterowanie: Hotele ***/**** Ubezpieczenie: NNW, KL, BP, CP Linie lotnicze: Ryanair Ilość dni: 9
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

Pielgrzymka PORTUGALIA – HISZPANIA

Lizbona – Fatima – Porto – Walencja – Barcelona – Montserrat

1.DZIEŃ:
Spotkanie na lotnisku Warszawa Modlin. Odprawa celno-bagażowa od godz.09:20. Wylot bezpośredni do Lizbony o godz.11:20. Przylot do Lizbony o godz.14:35. Przejazd do hotelu w okolicach Lizbony, obiadokolacja, nocleg.

2.DZIEŃ:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Najpierw zobaczymy najpiękniejszy fragment dzielnicy Belem, której najpiękniejszymi budowlami są wieża Belem, pomnik Odkrywców i kościół oo. Hieronimitów. Następnie przejedziemy do najstarszej dzielnicy miasta – Alfamy, w której znajduje się stara katedra oraz kościół w miejscu narodzenia św. Antoniego. Stąd spacerem przejdziemy przez dzielnicę Baixa, aż do placu Rossio. Przejazd do hotelu w Fatimie na obiadokolację oraz nocleg.

3.DZIEŃ:
Śniadanie. Całodzienny pobyt w FATIMIE - miejscu objawień Matki Bożej. Zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Obiadokolacja, nocleg w Fatimie.

4.DZIEŃ:
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do PORTO. Jest to drugie pod względem wielkości i roli gospodarczej miasto Portugalii. Porto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Stara dzielnica Ribeira (Wybrzeże) wciąż daje nam wyobrażenie o starym miasteczku, jakim Porto było na początku swojej historii. Przerwa na degustację wina w jednej z piwnic Porto. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5.DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Porto. Przelot do Walencji. Zwiedzanie Walencji rozpoczniemy od Plaza de Ayuntamiento (Plac Ratuszowy) z jego pięknym Ratuszem oraz modernistycznym budynkiem Poczty Głównej. Kolejno Mercado Central – niezwykły, modernistyczny budynek targu położony w samym sercu Walencji (największy w Europie rynek świeżej żywności). Warto tutaj przyjść i przyjrzeć się z bliska lokalnym smakołykom, a przede wszystkim fantastycznej architekturze targu. Dalej zobaczymy Budynek Giełdy Jedwabiu - symbol zamożności i prestiżu miasta, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i Dworzec Północny przepiękny budynek w stylu modernistycznym, ozdobiony pomarańczami. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w Walencji.

6.DZIEŃ:
Śniadanie. Po śniadaniu spacer po WALENCJI rozpoczniemy od najważniejszego zabytku - Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Katedra La Seu de Valencia). Na tle innych hiszpańskich katedr wyróżnia sie nie tylko pękną architekturą łączącą w sobie wiele późniejszych i wcześniejszych niż gotyk stylów. Turystów i wiernych przyciąga także tajemnica Świętego Graala, który znajduje się w Kaplicy Świętego Graala. By dowiedzieć się więcej o losach Świętego Graala, warto wybrać sie do pierwszego na świecie muzeum dedykowanemu kielichowi - Aula Grial. Innym ciekawym elementem katedry jest Micalet, czyli ośmiokątna dzwonnica o wysokości 70 metrów. Widok z góry na miasto jest nie zapomniany. W godzinach południowych wyjazd z Walencji. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg na Costa Brava.

7.DZIEŃ:
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży ewentualnie przy basenie. Obiadokolacja, nocleg.

8.DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do BARCELONY. Zwiedzanie stolicy Katalonii BARCELONY, m. in.: Casa Mila – słynny dom z falującą fasadą i Park Guell – jedno z najsłynniejszych dzieł Gaudiego, Sagrada Familia (kościół św. Rodziny wg projektu Gaudiego – najsłynniejszy zabytek Barcelony) z zewnątrz, spacer ulicami zabytkowego centrum: Las Ramblas - najsłynniejsza aleja Barcelony, pomnik Kolumba, Barrio Gotico. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg na Montserrat

9.DZIEŃ:
Śniadanie. MONTSERRAT - jest to klasztor znajdujący się na masywnym wzgórzu o tej samej nazwie. To ważne miejsce kultu ze względu na tutejszą figurkę Madonny, ale także miejsce ważne dla kultury katalońskiej i całego półwyspu Iberyjskiego. Nazwa masywu Montserrat oznacza “postrzępioną górę” co odnosi się do wyjątkowych kształtów mocno zerodowanego masywu. Przejazd na lotnisko Barcelona El Prat. Odprawa celno-bagażowa od godz. 12:55. Wylot do Warszawy o godz.14:55. Przylot do Warszawy o godz.18:00.

- Przelot samolotem na trasie: Warszawa Modlin – Lizbona / Porto – Walencja oraz Barcelona El Prat – Warszawa Modlin

- Poruszanie się portugalskim oraz hiszpańskim autokarem w trakcie zwiedzania

- Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach***/****, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

- Wyżywienie: 8 obiadokolacji + 8 śniadań

- Opieka pilota – przewodnika

- Ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (40.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowo należy posiadać kwotę 180 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, opłatę klimatyczną, opłatę dla kierowcy, opłaty parkingowe , opłaty drogowe, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu za granicą. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji oraz przejazdu autokarem na trasie: Baniocha - lotnisko Warszawa Modlin oraz powrót ostatniego dnia z lotniska Warszawa Modlin do Baniochy. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 270 Euro.