Transport: autokar Zakwaterowanie: ośrodek wypoczynkowy Wyżywienie: HB Ubezpieczenie: NNW Ilość dni: 4
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja
 • FAQ

1. Dzień:

Zbiórka uczestników i wyjazd w godzinach wczesnoporannych. Przejazd do Sandomierza. Spacer po SANDOMIERZU „ŚLADAMI OJCA MATEUSZA” m.in.: Rynek, Ratusz, Pałac Biskupi (z zewnątrz), Bazylika Katedralna, Collegium Gostamianum, Muzeum Diecezjalne w Domu Jana Długosza, Zamek Królewski. Dalsze zwiedzanie SANDOMIERZA: spacer Wąwozem Świętej Królowej Jadwigi – trasa o długości ok. 0,5 km i zboczach sięgających do 10m wysokości. Następnie Zespół Klasztorny Dominikanów przy kościele św. Jakuba - zbudowany w 1226r., późnoromański, zachował typowy układ przestrzenny budowli klasztornej i bogata dekoracje plastyczna z cegły formowanej i glazurowanej. Jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Sandomierza, przejście Uchem Igielnym. Przejazd do pensjonatu. Zakwaterowanie oraz nocleg. 

2. Dzień:

Śniadanie. Przejazd do KAZIMIERZA DOLNEGO. Spacer po Kazimierzu Dolnym – Rynek, Góra Trzech Krzyży (jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w okolicy). Nawiązujące do Golgoty krzyże postawiono w 1708 roku. Miały one upamiętniać liczne ofiary zarazy morowej, która miała miejsce na tych terenach. Następnie Zamek i baszta – zespół fortyfikacji obronnych z XIII i XIV wieku. Baszta nazywana jest potocznie „Wieżą Łokietka”, a wejście do niej znajduje się na wysokości sześciu metrów nad poziomem gruntu. W najniższej kondygnacji mieści się loch. Kościół Farny położony jest na wzgórzu, poniżej ruin zamku. Jego wnętrze zdobią: rzeźbione głowice pilastrów, bogate sztukaterie sklepień i dekorowany rzeźbiarsko portal do jednej z kaplic. Kościół i klasztor Franciszkanów. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Plan ramowy

1. Dzień

Sanok - Mała Pętla Bieszczadzka

Zbiórka uczestników i wyjazd w godzinach wczesnoporannych. Przejazd do SANOKA: Muzeum Budownictwa Ludowego – największy skansen w Polsce, Zamek Królewski z najbogatszą w Polsce kolekcją obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz kolekcja ikon, spacer po starówce. Następnie MAŁA PĘTLA BIESZCZADZKA – trasa przechodząca m.in. przez Czarną – Wołkowyję – Polańczyk – Hoczew. Atutem tej pętli są drewniane zabytki architektury sakralnej oraz malownicze zakątki Jeziora Solińskiego. Trasa rozpoczynająca i kończąca swój bieg w Lesku liczy 93km. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja oraz nocleg.

2. Dzień

Majdan - Cisna - Lesko

Śniadanie. Przejazd do miejscowości MAJDAN – głównej stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Przejazd kolejka, malownicza trasa, na przełęcz Przysłup. Powrót na główną stację. Przejazd do CISNEJ: wizyta w pracowni ikon oraz „dusiołki od szczęścia wszelakiego”. Następnie LESKO – synagoga, cmentarz, ogrody przy Zamku Kmitów z XVI w. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja oraz nocleg.

3. Dzień

Jezioro Solińskie

Śniadanie. Rejs statkiem po jeziorze Solińskim – największy sztuczny akwen w Polsce zwany "morzem bieszczadzkim". Wypoczynek nad jeziorem Solińskim. Największa atrakcja tego miejsca jest zapora, po której można spacerować. Jej długość to 664 metrów, wysokość - 82m, a objętość betonu aż 760 000m3. Obiadokolacja oraz nocleg.

4. Dzień

Łańcut

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W trakcie powrotu przerwa na zwiedzanie miejscowości ŁAŃCUT. Zwiedzanie zamku, który jest jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

 • Przejazd komfortowym autokarem
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 3 śniadania + 3 obiadokolacje
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Ubezpieczenie: NNW (10.000zł)
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 170 zł/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: miejscowego przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena wycieczki nie obejmuje opłat posiłków niewymienionych w programie. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie czwartek 05/08/2021
  Zakończenie czwartek 05/08/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 720 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +

Nie znaleziono szczegółów