Transport: autokar Wyżywienie: HB Zakwaterowanie: hotel 3* Ubezpieczenie: NNW,KL,CP,BP Ilość dni: 10
 • Informacje ogólne
 • Program wyjazdu
 • Cena zawiera
 • Uwagi
 • Opinie
 • Rezerwacja

Reims - Paryż - Lisieux - Tours - Lourdes - La Salette - Ars - Paray le Monial - Nevers


Plan ramowy

1. Dzień

Początek pielgrzymki - przejazd do Reims

Zbiórka uczestników o godz. 00:15. Przejazd do REIMS, Zwiedzanie Katedry Notre-Dame w Reims. Jest to gotycka katedra pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, często nazywana „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolicy Reims.

2. Dzień

Paryż

Śniadanie. Przejazd do PARYŻA. Zwiedzanie stolicy Francji: Święta Kaplica, Fontanna Niewiniątek, kościół św. Eustachego, Pałac Królewski (z zewnątrz), Plac Vandome, Plac Concorde, Plac Gwiazdy, Łuk Triumfalny. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3. Dzień

Paryż

Śniadanie. Przejazd do Kaplicy Matki Bożej od Cudownego Medalika. Następnie Panteon, Wieża Eiffla, Plac Trocadero i Plac Warszawski, Luwr, kościół św. Magdaleny. Przejazd na Montmarte: Bazylika Sacre Coeur - Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, Place du Tertre, Plac Pigalle, Moulin Rouge. Obiadokolacja. Rejs po Sekwanie. Przejazd do hotelu na nocleg.

4. Dzień

Lisieux

Śniadanie. Przejazd do LISIEUX – miejsca kultu św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Bazylika Sainte-Therese, konsekrowana w roku 1954, katedra św. Piotra XII–XIII w. Przejazd do TOURS, miasta św. Marcina. Zwiedzanie: katedra St-Gatien, pozostałości zamku królewskiego, kościół St-Julie, bazylika św. Marcina (St-Martin) z grobem św. Marcina - biskupa Tours w IV wieku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień

Lourdes

Śniadanie. Przejazd do LOURDES. Zapoznanie się z miejscami związanym z życiem św. Bernadety Soubirous, młyn de Boly, kościół parafialny i Grota Massabiele. Obiadokolacja w hotelu. Udział w Procesji Różanej. Nocleg.

6. Dzień

Lourdes

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie LOURDES: Grota Massabiele, Bazylika Różańcowa, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Piusa X. Droga Krzyżowa. Obiadokolacja. Udział w Procesji Różańcowej. Nocleg.

7. Dzień

La Salette

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LA SALETTE. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej. Obiadokolacja. Nocleg.

8. Dzień

Ars - Paray le Monial

Śniadanie. Przejazd do ARS miasta związanego z patronem proboszczów św. Janem Marią Vianey i nawiedzenie XIX-wiecznej bazyliki d'Ars. Przejazd do PARAY LE MONIAL, miejsca Kultu Najświętszego Serca Jezusowego zapoczątkowanego przez miejscowe zakonnice, Marguerite-Marie Alacoque. Nawiedzenie bazyliki Sacre Coeur. Przejazd na obiadokolację oraz Nocleg.

9. Dzień

Nevers, wyjazd w drogę powrotną do Polski

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do NEVERS, miasta gdzie zmarła św. Bernadetta Soubirous. Nawiedzenie konwentu St-Gildard, z relikwiarzem zmarłej. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

10. Dzień

Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Przyjazd do kraju w godzinach południowych. Zakończenie pielgrzymki.

 • Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd)
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette + 7 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 8 obiadokolacji, 8 śniadań
 • Ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (30.000 €), bagaż (1000 zł), CP (choroby przewlekłe)
 • Opieka pilota - przewodnika
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo należy posiadać kwotę 100 €/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, opłaty za miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju 1-osobowego 240 €.

Dla tej oferty jeszcze nie ma opinii.

Bądź pierwszą osobą opiniującą

 • Pricing Name
  Rozpoczęcie
  Zakończenie
  Group (Min-Max)
  Rodzaj biletu
   
 • Pricing Name Standard
  Rozpoczęcie niedziela 05/12/2021
  Zakończenie niedziela 05/12/2021
  1 - 48 miejsc
   
  Available Seats: 48

  Standard ( 1 - 48 miejsc ) 2.990 PLN 0 PLN /Ilość osób

  - +