Transport: Samolot Wyżywienie: 7 obiadokolacji oraz 7 śniadań Zakwaterowanie: Hotel *** Ubezpieczenie: NW,KL,BP,CP Linie lotnicze: Ryanair Ilość dni: 8
  • Rezerwacja
  • Program wyjazdu
  • Cena zawiera
  • Uwagi
  • Pobierz Program
Please wait...

1.Dzień:
Zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie na dwie godziny przed wylotem. Wylot do Katanii na SYCYLII o godz.05:50. Przylot do Katanii o godz.08:15. Wycieczka na ETNĘ i do TAORMINY. Dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii ETNA jest najwyższym czynnym wulkanem Europy ( 3340 m n. p. m.) Przejazd autokarem do parkingu na wysokości 1800 m n. p.m. Następnie przejazd do TAORMINY. Zwiedzanie Teatro Greco, malowniczo położonych ruin antycznego teatru. Spacer po Corso Umberto do Piazza IX Aprile z tara- sem widokowym na Etnę i zatokę. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

2.Dzień:
Śniadanie. Przejazd do SYRAKUZ. Syrakuzy wpisane są na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. W czasach starożytnych jedno z najpotężniejszych miast greckich. Tu mieszkał Archimedes. Zwiedzanie starówki położonej na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej i Kościół św. Lucji, patronki Syrakuz, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynącym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, Kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3.Dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie KATANII: m.in. Katedra z placem del Duomo, słynna fontanna w kształcie słonia, Castello Ursino. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni około 3500 m2, gdzie w ponad 40 pomieszczeniach ( w tym toaletach! ) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

4.Dzień:
Śniadanie. Przejazd i wizyta w Dolinie Świątyń w starożytnym AGRYGENTO. Następnie przejazd do TRAPANI. Spacer Trapańską Starówkę, gdzie klimatyczne zaułki ukrywają się pomiędzy zabudową średniowieczną i barokową. W Trapani znajduje się Kościół Chiesa del Purgatorio z drewnianymi rzeźbami z Męką Pańską, wyprowadzanymi z obiektu jedynie podczas corocznej wielkopiątkowej procesji. W nowej części Trapani znajduje się Bazylika, w środku której znajduje się ołtarz z szesnastowieczną figurą lokalnej Madonny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5.Dzień:
Śniadanie. Wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza (Monte San Giuliano–752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu i czas na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

6.Dzień:
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

7.Dzień:
Śniadanie. Przejazd do PALERMO. Zwiedzanie stolicy Sycylii: przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pelegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widoczne są wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: Katedra Santa Rosalia, Teatr Wielki (z zewnątrz) najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami. Przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

8.Dzień:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Katanii. Wylot z Katanii do Krakowa o godz.08:40. Przylot na lotnisko w Krakowie o godz.11:05. Zakończenie pielgrzymki.

- Przelot samolotem na trasie: Kraków – Katania – Kraków

- Poruszanie się autokarem włoskim w trakcie trwania pielgrzymki

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach***, pokoje 2–3 osobowe z łazienkami

- Wyżywienie: 7 obiadokolacji oraz 7 śniadań

- Ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (40.000 Euro), bagaż (1.000 zł), CP (choroby przewlekłe)

- Opieka pilota - przewodnika

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Pomocow

Dodatkowo należy posiadać 190 Euro. Kwota ta obejmuje między innym: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksę klimatyczną, opłaty za miejscowych przewodników, opłaty za parkingi, zestaw słuchawkowy, pozostałe koszty związane z realizacją programu. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi: 240 Euro